Junajted pobedio Šalke, Nojer sprečio debakl!

среда, 27. април 2011.

Share this history on :
I.Ðukic | 26. 04. 2011. - 22:36h | Foto: AP | Komentara: 60
Fudbaleri Mancester junajteda savladali su Šalke sa 2:0 u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona. Strelci za engleski tim bili su Rajan Gigs u 67. i Vejn Runi u 69. minutu meca.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku Junajteda ciji samo odbrambeni red nije uspeo da ugrozi gol neverovatnog Manuela Nojera.

Pravo je cudo kako se na odmor otišlo bez golova jer je teško najbrojati sve šanse gostujuce ekipe, koje je predvodio sjajni Vejn Runi.

Napadac "davola" otvorio je sezonu šuteva i nerealizovanih prilika u 3. minutu kada je sa ruba šesnaesterca gadao rašlje, a Nojer je vrhovima prstiju odbio loptu u korner.

Nakon toga su se ispromašivali Ernandez, Park i Gigs (šut glavom posle centaršuta Vidica), mada odbrana na celu sa Vidicem i Ferdinandom nije bila nezaposlena.

Kruna fenomenalnih intervencija Nojera bila je u 45. minutu kada je Gigs sa desetak metara pokušao da ga istrcalog prebaci ali je i tada spasio gol.

Šalke je mogao i do penala u 40. minutu kada je Farfan pao u šesnaestercu Junajteda ali se sudija Karlos Velasko Karbaljo nije oglasio.

Junajted je nastavio sa strahovitim pritiscima i u nastavku meca i tek u 67. minutu probijen je i poslednji bedem za 1:0!

Vejn Runi je navukao na sebe trojicu igraca Šalkea, a onda uposlio utrcalog Gigsa, kako to samo Velšanin ume.

Gigs je pogodio mrežu a samo dva minuta kasnije je Runi se posle asistencije Ernandeza upisao u strelce.

Odbrana tima iz Gelzenkirhena kapitulirala je dva puta, a sjajni golman Nojer ništa nije mogao ni kod jednog gola.

Ferguson je odmah povukao iz igre Ernandeza i Parka, koje su zamenili Skols i Anderson.

Thank you for visited me, Have a question ? Contact on : youremail@gmail.com.
Please leave your comment below. Thank you and hope you enjoyed...