Partizan nastavio ka tituli pobedom od 2:0 u Jagodini

понедељак, 2. мај 2011.

Share this history on :
D. Nikolic | 30. 04. 2011. - 16:49h | Foto: M. Metlaš | Komentara: 89
Fudbaleri Partizana otvorili su 25. kolo Jelen Superlige pobedom na gostovanju Jagodini - 2:0. Strelci za crno-bele u otvorenom mecu sa puno prilika na obe strane bili su kapiten Mladen Krstajic u 8. i Princ Tejgo u 73. minutu.

Izabranici Aleksandra Stanojevica otišli su na šest bodova u odnosu na Crvenu zvezdu koja svoj mec igra u nedelju protiv Hajduka iz Kule. Jagodina se kao i prethodnih godina pokazala kao vrlo neugodan domacin, ali uprkos odlicnim šansama nije uspela da zatrese mrežu Stojkovica.

Vec u osmom minutu Partizan je došao u vodstvo, kada je posle kornera sa desne strane koji je izveo Stefan Babovic pogodak glavom postigao Mladen Krstajic.

Imali su crno-beli inicijativu u prvom delu prvog poluvremena, no prvu šansu koja je usledila posle Krstajicevog gola Ivica Iliev nije iskoristio, iako je na desetak metara od gola bio u odlicnoj poziciji da matira golmana Šimica. Još bolja je bila prilika Prinsa Tejgoa, koji je sa tri metra šutirao pravo u dobro postavljenog golmana Jagodinaca nakon što su defanzivce rivala nadigrali Tomic i Kizito.

Rasplamsala se tada igra, pa je posle lepog ali za malo nepreciznog šuta Vukica na veliku scenu stupio i Vladimir Stojkovic, odbranivši maestralno Bojovicev pokušaj glavom sa ivice peterca.

Marko Šimic mu je uzvratio tri minuta kasnije, kada je u 37. minutu ukrotio Tomicev udarac sa distance, a u nastavku te akcije Zvonimir Vukic se nije dobro snašao, jer je sa nekoliko metara "odbitak" poslao iznad gola.

Pred sam kraj poluvremena Perica Ognjenovic je, odmah posle propuštene šanse Tejga, proigrao Noskovica, no njegov udarac sa 12 metara, iako je bio neometan, završio je pokraj stative gola koji cuva Stojkovic.

Tek što je poceo drugi deo meca, sreca je bila na strani aktuelnog šampiona jer je fenomenalan udarac Beljica sa distance zaustavila precka.

Usledio je i opravdano poništen pogodak Tejga, a u 70. minutu Jagodinci su ponovo bili blizu izjednacenja, medutim, udarac Projica završio je pored leve stative Stojkovicevog gola nakon lepog duplog pasa i prodora po levom boku.

Kazna je stigla tri minuta kasnije kada je sve bolji Stefan Babovic povukao loptu, ostavio dva igraca iza sebe i uputio loptu u prazan prostor gde je Tejgo konacno, iz petog pokušaja, uspeo da savlada Šimica - 2:0.

Serija promašaja Vukica i Tejga nastavljena je u 76. i 81. minutu, ali mreža Jagodine ostala je mirna do kraja susreta.

Jagodina - Gradski stadion, Sudija: Santrac Dejan
Jagodina: Šimic, Vasiljevic, Dragicevic, Nastic, Ognjenovic, Projic, Beljic, Mugoša, Novkovic, Bojovic, Ivanovic.
Partizan: Stojkovic, Miljkovic, Krstajic, Savic, Kizito, Smiljanic, Babovic, Tomic, Vukic, Iliev, Tejgo.

Jelen Superliga, 25. kolo:

Subota:
Jagodina: Jagodina - Partizan 0:2 (0:1)
Strelci: Krstajic u devetom i Tejgo u 73. minutu
Novi Sad: Vojvodina - Rad 2:0 (0:0)
Strelci: Stevanovic u 60. i Jao u 90. minutu
Subotica: Spartak - Borac Cacak 1:2 (1:1)
Strelci: Vujaklija u 39. za Spartak, a Petronijevic u 35. i Damjanovic u 50. minutu za Borac Cacak
Beograd: Cukaricki - Indjija 1:2 (0:1)
Strelci: Petronijevic u 57. za Cukaricki, a Jovanovic u 11. i Isidorovic u 90. minutu za Indjiju.
Smederevo: Smederevo - OFK Beograd 1:0 (0:0)
Strelac: Stojanovic u 57. minutu.
Beograd: BSK Borca - Sloboda 0:1 (0:1)
Strelac: Vasilic u 27. minutu.
Ivanjica: Javor - Metalac 1:0 (0:0)
Strelac: Hadžibulic u 63. minutu.